УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Діяльність » оголошення » ЗАЯВА ПРО НАМІРИ М-14, км543 - км568

ЗАЯВА ПРО НАМІРИ М-14, км543 - км568

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області, зареєстрована за адресою:  69095, м.Запоріжжя, вул.Українська, 50, заявляє про наміри розробки матеріалів оцінки впливів на навколишнє природне середовище (ОВНС)  до робочого проекту «Капітальний ремонт  автомобільної дороги державного значення М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м. Таганрог)  на ділянці км 543+925 - км 568+343».

Характеристика діяльності – автомобільна дорога М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на м. Таганрог) у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 55 «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення», відноситься до міжнародних автомобільних доріг.

Дорога перетинає Україну з півдня на схід, є важливою магістраллю у системі дорожньої мережі України та Європи, пов’язує між собою великі промислові та адміністративні центри, перетинає, ряд доріг державного та місцевого значення, забезпечує вихід до Чорноморського узбережжя. Крім цього, на даній дорозі проходить Європейський коридор „ЧЕС” – Чорноморська економічна співдружність. Дорога пролягає по території Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Донецької областей і є однією із найважливіших магістралей країни. По ній  здійснюються зв`язки між підприємствами України та Росії, а також транспортні зв`язки областей, які примикають до траси. Автомобільна дорога відноситься до ІІ категорії.

У теперішній час на ділянці автомобільної дороги склалися несприятливі умови проїзду автомобільного транспорту: низька пропускна спроможність через незадовільний стан покриття, не достатньо збережена безпека та зручність руху, наявність значної кількості великогабаритних транспортних засобів приводить до зниження швидкості руху транспортного потоку, збільшується кількість та тяжкість дорожньо-транспортних пригод. У зв’язку з цим постала необхідність капітального ремонту цієї ділянки дороги.

Об'єкт не відноситься до об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, наявності транскордонного впливу не має.

На ділянці дороги існуюча інтенсивність руху транспортних засобів складає 1911 авт./д, що відповідає 2934 авт./д приведених до легкового автомобіля. На двадцятирічну перспективу очікується інтенсивність руху 3177 авт./д, або 4600 авт./д приведених до легкового автомобіля.

Внаслідок капітального ремонту запроектованої ділянки автомобільної дороги М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на м. Таганрог) будуть поліпшені транспортно-експлуатаційні показники роботи дорожніх транспортних засобів, знизиться собівартість перевезення вантажів та пасажирів і час перебування їх у дорозі, забезпечиться максимальна безпека та зручність руху.

Довжина ділянки капітального ремонту автодороги  – 24,418 км;

            Згідно проектної документації об’єкт не впливає: на клімат і мікроклімат, грунт, рослиний і тваринний світ, заповідні об’єкти, навколишнє соціальне та техногенне середовище. Вплив на повітряне середовище визначається в матеріалах ОВНС. Вплив на водне середовище локалізується комплексом природоохоронних заходів.

            Комунальні змішані відходи вивозяться на полігон твердих побутових відходів. Обсяг виконання ОВНС згідно ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на  навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд».

            Участь громадськості: Проведені громадські слухання на попередньому етапі проектування, додаткового обговорення не потребується.