УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Історична подія: у Запоріжжі відкрито рух вантовим мостом!

Історична подія: у Запоріжжі відкрито рух вантовим мостом!

Сьогодні, 22 січня, у Запоріжжі відбулась справді знакова подія для всієї України, а особливо для містян — відкрито рух транспорту верховою частиною вантового мосту.

На цю подію давно чекали жителі Хортицького району та всієї правобережної частини міста. Проте, через тривалість будівництва (з 2004 року), Запорізькі мости “прославились” на всю Україну.

І коли президент України Володимир Зеленський впровадив програму “Велике будівництво”, Запорізькі мостові переходи виправдано стали флагманом президентської програми.

Наприкінці 2019 року було затверджено скоригований проєкт будівництва Автотранспортної магістралі через річку Дніпро в місті Запоріжжя, що дозволило поновити будівельні роботи на мостах.

Взимку 2020 року було визначено  генерального підрядника будівництва - турецьку  компанію «Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi». Та розпочалось будівництво.

24 грудня 2020 року було відкрито рух верховою частиною балкового мосту.

Далі мостобудівники перейшли на будівництво низової частини балкового мосту та особливо зосередили зусилля на вантовому мосту.

Для будівництва вантового мосту на самому початку 2021 року до Запоріжжя прибув найпотужніший в Європі несамохідний плавучий кран LK-800 (“Захарій”), який вже у лютому виконав свою першу роботу на будівництві.

Він транспортував з будмайданчику в районі Кривої бухти до споруди № 10 тимчасові опори та секції прогонової будови, а також піднімав їх для монтажу. Кожен раз, LK-800 долав по 7 км Дніпром — це рекордна відстань при будівництві мостів.

В серпні мостобудівники завершили бетонування пілону верхової частини мосту.

17 грудня плавкраном було виконано останню роботу — доставлено та змонтовано останню секцію низової частини вантового мосту.

В ніч з 10 на 11 січня мостобудівники влаштували асфальтобетон на проїзній частині верхової гілки вантового мосту та нанесли дорожню розмітку.

18 січня відбулись випробування мосту навантаженням з позитивними результатами.

І ось вже сьогодні перші автівки проїхались вартовим мостом.

На урочистому відкритті мосту був присутній Президент України Володимир Зеленський, який взяв участь у ланцюзі єдності. 

Адже відкриття вантового мосту в Запоріжжі припало на державне свято День Соборності, приурочене до дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Після того, як на мосту тисячі запоріжців, за допомоги жовто-блакитних стрічок, створили ланцюг та з’єднали береги, рух цим мостом було офіційно відкрито.