УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Відновленні дороги Запоріжжя, що ведуть до туристичних магнітів

Відновленні дороги Запоріжжя, що ведуть до туристичних магнітів

Протягом 2019-2021 років, з початку дії програми Президента України “Велике будівництво”, на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, було відремонтовано понад 600 км автодоріг державного значення.

Деякі відновлені дороги ведуть до архітектурних та історичних пам’яток, а також до курортів Азовського узбережжя.

Дороги до моря

Сьогодні дістатись найпопулярніших серед багатьох українців морських курортів, можна значно швидше та комфортніше. 

У 2019-2020 роках було відремонтовано автомобільну дорогу Н-30 Василівка - Бердянськ, що веде до однойменного курортного міста. 

У 2021 році, вперше за 40 років, було повністю відновлено територіальну дорогу курортного напрямку Т-08-20 Якимівка - Кирилівка, яка веде до курортного селища з найбільшим аквапарком України.

Мешканці інших областей України та зарубіжжя можуть доїхати до цих автомобільних доріг також відновленою у 2020-2021 рр. автодорогою М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта.

Маршрути до історичних комплексів

Місто Запоріжжя та область в цілому відомі своєю багатою історією. Історія українського козацтва зародилась саме на берегах Дніпра за дніпровськими порогами. На острові Хортиця у Запоріжжі знаходиться історичний комплекс “Запорозька Січ”, дістатись якого можна автодорогами М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта, відремонтованою у 2019 році національною автодорогою Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь та повністю відновленою, в межах Запорізької області, у 2020 році національною дорогою Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя.

В місті Василівка, що за 50 км від Запоріжжя, розташована відома пам'ятка архітектури 2-ї половини XIX століття,  історико-архітектурний музей-заповідник “Садиба Попова”. Доїхати до цього палацово-паркового ансамбля можна автодорогою М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта.

Недоїжджаючи за декілька кілометрів по автомобільній дорозі М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта до міста Мелітополя, знаходиться світова пам'ятка давньої культури в Україні — національний історико-археологічний заповідник “Кам’яна Могила”.

Відомий у всьому світі український анархіст Нестор Махно родом з Гуляйпілля, що на Запоріжжі. В цьому невеличкому місті нині розташований будинок-музей Нестора Махна. Щоб побачити, в яких умовах жив Нестор Іванович, треба проїхати автодорогами М-18 Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта та Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь, й звернути на відновлену в 2020 році частину територіальної автодороги Т-04-01 Дніпро - Васильківка - Покровське - Гуляйполе - Пологи - Мелітополь.

Таким чином, ремонти автомобільних доріг в Україні та Запорізькій области зокрема, відіграють дуже важливу місію в розбудові нашої держави, не лише розвиваючи економіку, а й туризм, роблячи доступними та комфортини туристичні маршрути.