УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Безпека руху: роботи з освітлення автодоріг Запорізької області за сучасними технологіями підходять до завершення

Безпека руху: роботи з освітлення автодоріг Запорізької області за сучасними технологіями підходять до завершення

     Не секрет, що якісне освітлення автомобільних доріг безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху, створює більш комфортну обстановку для управління автомобілем, знижує стомлюваність водія. За підрахунками спеціалістів, повноцінне, якісно спроектоване і реалізоване освітлення проїзної частини знижує кількість ДТП як мінімум на 30%.

     Так, на сьогодні майже на всіх дорогах державного значення області проведено роботи по заміні старих світильників на нові світлодіодні. Наявна перевага світлодіодів полягає в тому, що вони в 3 рази енергоефективніше світильників на основі ртутних ламп і в 2 рази енергоефективніше натрієвих ламп. Крім того, в місцях потребуючих більшої концентрації уваги встановлено нові системі автономного освітлення.

     Зокрема, дорогах загального користування державного значення області на сьогодні вже встановлено 44 опори автономного освітлення з сонячними батареями та світлодіодними лампами, а також замінено близько 600 ламп для зовнішнього освітлення.

     Зазначимо, що ліхтарі нового покоління працюють на сонячних батареях, тобто автономно, без підключення до електромережі та дають змогу в повній мірі забезпечувати необхідну освітленість у нічний час. Вони дозволяють на 100 % протягом року забезпечувати якісне освітлення аварійно-небезпечної ділянки та надійно працювати при будь-яких погодних умовах. До того ж, ці системи значно дешевші в експлуатації.

      Вищезазначені системи автономного освітлення на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області влаштовано на пішохідних переходах, на майданчиках для вагового контролю вантажівок і майданчиках відстою автотранспорту, в місцях концентрації ДТП та аварійно-небезпечних ділянках, а також в місцях де складається найбільш небезпечна ситуація з безпекою дорожнього руху в темний час доби.

     Служба автомобільних доріг у Запорізькій області звертається до водіїв з проханням бути максимально уважними та обережними, пересуваючись автошляхами області, особливо поблизу учбових закладів, шкіл та дитячих садочків, дотримуватись безпечної швидкості руху!