УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Для зменшення накопичення снігу на проїжджих частинах автодоріг дорожники Запорізької області встановлюють снігозахисні щити

Для зменшення накопичення снігу на проїжджих частинах автодоріг дорожники Запорізької області встановлюють снігозахисні щити

    Для зменшення ризику виникнення заторів через снігові перемети, дорожники Запорізької області щороку встановлюють щити снігозахисту на дорогах загального користування. Такий пасивний захист використовується дорожниками задля зменшення накопичення снігу на проїжджих частинах доріг під час хуртовин та суттєво полегшує роботи з його очищення.

    Традиційно кожної зими намети утворюються в одних і тих же місцях, що найбільше продуваються вітрами. Саме там підрядна організація ДП «Запорізький облавтодор», яка займається експлуатаційним утриманням автодоріг державного значення у зимовий період і встановлює щити, які виготовляють власноруч у кожній філії.

    Зокрема, в цьому році на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, окрім звичайних щитів, впроваджується встановлення снігозахисної сітки.  Доречи, таку полікарбонатну сітку у минулому році вже використовували у декілька областей України, перейнявши цій досвіт з Європи.

    Так, наразі  встановлюють та вже встановлено вищезазначений пасивний снігозахист на наступних дорогах:

  • М-18 Харків - Сімферополь - Алушта – Ялта;
  • М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на м. Таганрог);
  • Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь;
  • Н-30 Василівка – Бердянськ;
  • Р-37 Енергодар – Василівка.

     Ще одним важливим заходом із забезпечення безпеки руху на дорогах взимку є конусні насипи протиожеледної суміші. Які підрядники завозять на небезпечні ділянки доріг (спуски, підйоми), аби  водії могли скористатися власноруч за потреби у негоду.

    Служба автомобільних доріг у Запорізькій області нагадує учасникам дорожнього руху про те, що на зимовій дорозі треба їздити на відповідній сезону гумі.

Прес-служба САД у Запорізькій області