УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » До нелегальних автоперевізників вживатимуться жорсткі заходи реагування

До нелегальних автоперевізників вживатимуться жорсткі заходи реагування

     На черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віктор Скобліков було розглянуто, і питання щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування області недобросовісними автоперевізниками.

      У весняно-літній період загострюється питання збереження доріг від руйнування перевантаженим транспортом. У Запорізькій області працюють два пересувних пункти габаритно-вагового контролю, яких недостатньо для здійснення в повному обсязі заходів щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг. На теперішній час Запорізькою обласною державною адміністрацією відпрацьовується механізм придбання пересувних комплексів габаритно-вагового контролю за рахунок коштів обласного бюджету.

     З метою забезпечення безпеки на дорогах області облдержадміністрацією проводиться робота щодо покращення стану доріг та створення безпечних умов дорожнього руху.

     У рамках Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Запорізької області на 2017 рік в обласному бюджеті передбачено: 3 млн. грн. - на фінансування будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро, 15 млн. 293 тис. 774 грн. - на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування місцевого значення, 19 млн. 836 тис. 226 грн. - на поточний ремонт доріг державного значення.

     Запорізька область бере участь в експерименті щодо фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування за рахунок митних зборів. Кошти будуть спрямовані на поточний середній ремонт доріг державного значення. Вже отримано 163 млн. грн.

     Кошти на будівництво, ремонт і утримання доріг загального користування  закладені в держбюджеті (експлуатаційне утримання - 129 млн. грн., поточний ремонт - 71 млн. грн., будівництво автомагістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжя - 250 млн.грн.).

     Так, з метою підвищення рівня якості послуг при перевезенні пасажирів, безпеки дорожнього руху при експлуатації автомобільного транспорту облдержадміністрацією надано протокольні доручення.

     Зокрема, Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області рекомендовано посилити контроль за станом безпеки дорожнього руху на автошляхах області, активізувати проведення заходів, спрямованих на зменшення рівня аварійності та тяжкості її наслідків; продовжити разом зі Службою автомобільних доріг у Запорізькій області роботу щодо ліквідації місць концентрації ДТП. (Станом на 01.01.2017 на території  області (крім м. Запоріжжя) зареєстровано 10 МК ДТП, з яких у населених пунктах - чотири, на дорогах загального користування – шість).

     Управлінню Укртрансбезпеки у Запорізькій області доручено  посилити контроль за здійсненням перевезень пасажирів автоперевізниками без дозвільних документів, відправленням автобусів з місць, які не передбачені умовами договору на обслуговування маршрутів загального користування та за дотриманням автоперевізниками вимог законодавства про перевезення пасажирів пільгової категорії; посилити спільно зі Службою автомобільних доріг у Запорізькій області та ДП  «Запорізький облавтодор»  здійснення габаритно-вагового контролю за рухом великовагових транспортних засобів.

     Служба автомобільних доріг у Запорізькій області нагадує, що з початку червня п.р. на дорогах загального користування, на час спекотної температури повітря (більше 28 градусів), введено обмеження для руху великовагових транспортних засобів, масою понад 24 т та навантаженням на вісь 7 т, з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв.

Прес-служба САД у Запорізькій області