УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » До уваги водіїв великогабаритного транспорту: в області впроваджується «тепловий режим»

До уваги водіїв великогабаритного транспорту: в області впроваджується «тепловий режим»

З 1 червня 2021 року у Запорізькій області вводяться обмеження руху для транспортних засобів загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більше 7 тонн, з 08.00 до 20.00 при температурі вище 28оС.

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області є балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування державного значення і несе відповідальність за їх експлуатаційний стан.

Тому, з метою збереження дорожнього покриття в період спекотних температур на виконання вимог Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги», постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та Окремим дорученням Укравтодору від 14.05.2021 р. № 68-ОД, Службою автомобільних доріг у Запорізькій області було ініційовано перед Запорізькою обласною державною адміністрацією прийняття розпорядження «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування Запорізької області на період підвищення температури повітря».

  Причиною таких вимушених заходів - висока температура повітря в літній період, яка призводить до нагрівання асфальтобетонного покриття. За даними науковців, при температурі плюс 28 градусів за Цельсієм дорожнє покриття нагрівається до понад 40 градусів. В результаті погіршуються його міцнісні характеристики. Відповідно рух великовагового транспорту за таких умов спричиняє катастрофічні руйнування дорожнього полотна.

  Дотримання цих вимог перевізниками жорстко контролюватиметься співробітниками Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області та підрозділами Національної поліції України.

  Підрядними організаціями на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області виконуються роботи зі встановлення на дорогах загального користування державного значення дорожні знаки і панно для інформування водіїв про обмеження руху та місця стоянок великовагового автотранспорту.

 Розташування таких місць можна знайти на онлайн-мапі за цим посиланням.