УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Керівництво Служби автодоріг взяло участь у міжвідомчій прес-конференції щодо підготовки до зими

Керівництво Служби автодоріг взяло участь у міжвідомчій прес-конференції щодо підготовки до зими

Сьогодні, 5 листопада, у Консультаційному центрі Головного управління ДСНС України  у Запорізькій області відбулась міжвідомча прес-конференція, під час якої обговорювали питання підготовки до реагування на надзвичайні ситуації на дорогах області під час негоди.

У прес-конференції взяв участь заступник начальника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області з утримання доріг Михайло Прохоров.

Михайло Федорович розповів про стан підготовки та заходи, що вживаються  Службою автомобільних доріг у Запорізькій області з питань підготовки дорожнього господарства області до зимового періоду 2021-2022 років.

Заступник начальника Служби зазначив, що при розробці  заходів до осінньо-зимового періоду (ОЗП) була детально проаналізована робота у попередні роки й визначені «вузькі» місця, які негативно впливали на стан та умови руху на автомобільних дорогах загального користування державного значення. Визначені обсяги, терміни їх виконання та вартість конкретних організаційних заходів з підготовки до роботи в зимових умовах. Призначені посадові особи з числа керівного складу, відповідальні за забезпечення підготовки та сталого функціонування доріг державного значення в ОЗП 2021-2022 року. По кожній субпідрядній організації, що будуть залучені до зимового утримання доріг (залучено 8 підприємств), розроблено та затверджений оперативний план з підготовки до роботи в ОЗП з конкретними планами-графіками дій у цей період.

Станом на 1 листопада, приведено до готовності вже 100% техніки, яка буде задіяна при забезпеченні безперешкодного проїзду взимку на дорогах області. А це 176 машин та 87 одиниць навісного обладнання, з яких:

  • піскорозкидачі - 68 од.;

  • солерозподілювачі – 9 од.;

  • навантажувальна техніка – 30 од.;

  • автогрейдери -18 од.;

  • бульдозери -1 од. ;

  • роторні снігоочищувачі самохідні – 1 од., , навісні – 2од.,;

  • інша снігоочисна техніка – 45 од.

Майже повністю заготовлено протиожеледні матеріали — заготовлено вже 14,6 тис. тонн відсіву, або 99% від плану, солі – 5,43 тис.тон, або 86% від плану.

Для відстою великовагового и транспорту під час негоди на балансі Служби знаходяться 48 майданчиків, які  готові до експлуатації.

Використовується 17 камер відеоспостереження, з яких 15  в роботі та 2 заплановано відновити до кінця місяця.

Розпочаті роботи щодо монтажу 14 метеостанцій, які планується закінчити до кінця поточного року.

На цей час субпідрядними організаціями проводиться робота по встановленню на аварійно-небезпечних ділянках доріг тимчасових дорожніх знаків 1.13 «Слизька дорога» з табличкою 7.12 «Ожеледиця». Із необхідних 1 316 комплектів встановлено 992 (76%), роботи по встановленню дорожніх знаків  продовжуються. Завершується  робота по завезенню протиожеледних матеріалів на аварійно-небезпечні ділянки доріг з встановленням на них  сигнальних віх.