УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » На ремонт доріг та реконструкцію мостових переходів планується збільшити фінансування

На ремонт доріг та реконструкцію мостових переходів планується збільшити фінансування

     Рішенням сесії обласної ради внесено зміни до Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Запорізької області на 2016 рік. За рахунок коштів обласного бюджету в розмірі 3,3 млн. грн. планується виконати роботи з ліквідації ямковості у Більмацькому та Розівському  районах. Також в обласному бюджеті передбачено 5 млн. грн. на реконструкцію трьох мостових переходів.

     Запорізька область має розвинуту мережу автомобільних доріг загального користування, протяжність якої становить майже 7 тис. км. На сьогодні експлуатаційний стан доріг  значною мірою не відповідає вимогам безпеки руху.

     Як зазначив директор Департаменту  промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Андрій Антонов, до негативного стану доріг області призвели три фактори: недостатнє фінансування на ремонт і утримання, пересування важкої військової техніки та рух вантажного транспорту з перевищенням гранично допустимих норм навантаження на дорожнє покриття.

     Чинна Програма розвитку автомобільних доріг загального користування Запорізької області на 2016 рік доповнена двома заходами. Зокрема, за результатами обстеження дорожньої мережі області Службою автомобільних доріг встановлено, що дороги в Більмацькому та Розівському районах знаходяться у найбільш незадовільному технічному стані, бо найбільше постраждали від пересування важкої військової техніки. Планується за рахунок коштів обласного бюджету виконати роботи з ліквідації ямковості. Пізніше на цих напрямках виконають ремонти середнього поточного рівня за рахунок коштів державного бюджету.

     За рахунок передбачених в обласному бюджеті  5 млн. грн.  буде виконано  реконструкцію трьох мостових переходів: Великий, Малий Утлюг і Суха Балка по дорозі Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта як співфінансування до фінансування з державного бюджету в сумі 45 млн. грн.

     Окрім цього, 5 млн. грн. планується перенаправити на поточний ремонт ділянок доріг загального користування державного значення Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя та на дві ділянки траси Запоріжжя-Маріуполь.

     Кошти з обласного бюджету пропонується виділити як співфінансування. Кошти з державного бюджету на відповідні об'єкти повинні бути виділені в обсязі не менше 90 відсотків.

     За словами посадовця, такий підхід дозволить створити передумови для отримання реального фінансування з державного бюджету на ці об'єкти.

Прес-служба САД у Запорізькій області