УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » У мітингу-реквіємі до річниці Чорнобильської катастрофи взяли участь представники Служби автомобільних доріг у Запорізькій області

У мітингу-реквіємі до річниці Чорнобильської катастрофи взяли участь представники Служби автомобільних доріг у Запорізькій області

     Більш трьох десятиліть тому слово  «Чорнобиль» обпекло серця мільйонів українців і з того часу з цим словом асоціюється скорбота,  печаль,  біль і туга за тими, хто вступив у двобій із неконтрольованим мирним атомом. Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою в історії цивільної ядерної енергетики XX століття.

     Сьогодні, 26 квітня,  з нагоди 32-ї річниці трагедії на Чорнобильскій АЕС у Запоріжжі відбувся урочистий мітинг та відкриття меморіального комплексу, встановленого на Вознесенівському узвозі на честь героїв-ліквідаторів катастрофи. У заході взяли участь представники Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, серед яких були і безпосередньо ліквідатори, а саме: Прохоров Михайло Федорович - заступник начальника Служби з експлуатаційного утримання автодоріг та Захарчук Миколай Григорович – провідний інженер відділу капітального будівництва. 

     Працівники Служби, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники громадських організацій та представники влади міста та області, вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя меморіалу.  

     А на завершення, на знак відкриття меморіального комплексу, з дитячих рук в небо злетіли голуби - птахи, яких здавна вважають вісниками благих вістей та символом миру.

     Треба зазначити, що в створенні меморіального комплексу, виборі місця для нього брали участь ветерани-чорнобильці, його автори - скульптор Рубен Оганесян та головний архітектор Вадим Петренко. Меморіальна композиція зображує ядро атому на спаленій його некерованою енергією землі.

 

 

Прес-служба САД у запорізькій області