УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » У Запоріжжі мостобудівники почали укладання новітнього асфальту на Балковому мосту

У Запоріжжі мостобудівники почали укладання новітнього асфальту на Балковому мосту

На автотранспортній магістралі через річку Дніпро у Запоріжжі кипить робота. На замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізької області, в рамках програми президента України “Велике будівництво”, підрядна організація ТОВ “Онур Тааххут” виконує роботи цілодобово та без вихідних.

Наприкінці минулого тижня мостобудівники приступили до нанесення гідроізоляції вже на проїжджій частині мосту через р. Старий Дніпро та підходів до нього з застосуванням якісних захисних систем виробництва Німеччини. 

Підрядники, виконавши необхідні підготовчі роботи, почали укладання високоякісного асфальтного покриття — гусасфальту. Наразі, проводяться роботи з влаштування нижнього шару. 

Зазначимо, що технологія гусасфальту дозволяє укладання литого матеріалу навіть і при низьких показниках температури повітря за певних умов, а саме: прогрівання поверхні основи; застосування додаткових зимніх модифікаторів до бітуму.

Саме дотримання технологій укладання гусасфальту забезпечує його міцність та витривалість до навантажень на термін експлуатації понад десять років. Всі роботи виконуються за сприятливих погодних умов.

— Особливість гусасфальту полягає в тому, що він не є водопроникним. Такий вид асфальту використовується на мостах, тому що треба виключити можливість потрапляння води на металеві конструкції мосту, щоб не допустити корозію металу. Гусасфальт водонепроникний. А вода з мосту буде відводитись за допомоги системи водовідведення. Також гусасфальт є гнучким матеріалом, що впливає на його довговічність. Ці його властивості особливо прийнятні для будівництва мостів, — прокоментував технології, що використовуються в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Олександр Шандиба.