УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Вантажоперевізники порушують вимоги щодо обмеження проїзду у спеку. Відео

Вантажоперевізники порушують вимоги щодо обмеження проїзду у спеку. Відео

     Одним з негативних чинників, що впливають на стан доріг загального користування, є руйнування їх транспортом, який перевищує допустимі вагові параметри. Стан дотримання норм щодо обмеження пересування великовантажного транспорту перевірили під час рейду 09.08.2017, у якому взяли участь представники Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Національної поліції, Служби автомобільних доріг, Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області.

     Як нагадав заступник директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Роман Пісарев, під час літнього періоду  обмежено рух великовагового транспорту, вага якого перевищує 24 т та навантаження на вісь якого перевищує 7 т при температурі повітря понад 28 С.

     Для обмеження руху великовагового транспорту дорожніми службами було виготовлено та встановлено 66 комплектів дорожніх знаків щодо введення тимчасового обмеження руху. На автодорогах загального  користування  у наявності є 56 місць відстою великовантажних транспортних засобів. Проте не всі водії дотримуються введених правил.

     - Основною проблемою є недотримання перевізниками  та водіями введених обмежень великовантажного транспорту, що говорить про їх невідповідальність та низьку культуру, бо існує серйозна економічна проблема, коли доводиться сотні мільйонів бюджетних коштів направляти для відновлення пошкодженого покриття. Також це питання безпеки для громадян, бо більшість ДТП виникають через поганий стан доріг. Під час сьогоднішнього рейду було обстежено 12 одиниць великовагового транспорту, шість автомобілів було направлено на майданчики для відстою транспорту. Габаритно-ваговий контроль на автодорогах області діє цілодобово під час літнього періоду. Рейди з перевірки дотримання введених обмежень будуть проводитись й надалі. Слід наголосити, що у цей спекотний період і ті, хто відправляють вантажі, і ті, хто їх приймає, мають бути уважними та свідомими, адже якщо вони ігноруватимуть цю проблему, то з часом самі будуть їздити по бездоріжжю, - наголосив Роман Пісарев.

     Наразі у Запорізькій області габаритно-ваговий контроль на автодорогах здійснюється за допомогою двох  пунктів. Очікується, що Запорізькій області передадуть додаткові три пункти, які планується придбати за кредитні кошти Євросоюзу.

     На території області існує шість майданчиків для роботи пересувних пунктів габаритно-вагового контролю.

  

      Нагадаємо, що на дорогах загального користування обмеження руху для великовагових транспортних засобів введено з початку червня та діє з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв.